Thonj të bukur dhe të shëndetshëm me ‘Shellac’

Thonjtë me këtë tretësirë, jo vetëm se duken më bukur në krahasim me thonjtë me xhel apo akril, por në të njëjtën kohë përmirësojnë strukturën e tyre. Amire Gashi Estete e thonjve Qendra estetike-kozmetike “estethica” 044/049 344-284, 038/733-407 www.estethica-ks.com facebook.com/estethica.prishtine ‘Shellac’ është i paraparë të qëndrojë deri në 14 ditë në thonj natyral dhe nuk…


Kadrije Canolli, në ritmin e modës

Mrekullohet me karakteret njerëzore siç janë përzemërsia dhe zemërgjerësia, si dhe me njerëzit të cilët vendimet e veta njerëzore i marrin me zemër, e jo në bazë të kalkulimeve apo interesave. Ne, në një pasdite, e ndamë nga aktivitetet për t’ia bërë disa pyetje. Ja se ç’farë na thotë ajo… Je një modele dhe ke…


Këta janë aktorët e famshëm turq me origjinë shqiptare

Ata janë ndër aktorët më të pëlqyer në Turqi, por a e dini se disa prej tyre kanë origjinë shqiptare? Zbuloni në galerinë e mëposhtme se cilët janë këta aktorë! Baris Arduc -Omeri i “Dashuri me qira”, edhe pse ka lindur në Zvicer, ka origjinë shqiptare. Madje, aktori di gjithashtu të flasë shqip. Kivanc Tatlitug-…


Luana Vjollca pa emision, por nuk mbetet pa punë (Foto)

Luana Vjollca është padyshim një nga moderatoret më të mira por jo veç kaq, pasi ajo shquhet për linjat bombastike dhe fytyrën perfekte. Kush tha që Luana Vjollca ka mbetur pa punë? Edhe sikur t’i ikin aktorët edhe sikur t’i mbyllin emisionin “Pa limit”, madje edhe sikur ta largojnë nga Top Channel, ky me siguri…


JA SI KËNDON LIVE YLL DEMAJ (VIDEO)

Yll Demaj konsiderohet si njëri nga këngëtarët i cili gjithmonë arrin të krijoj atmosferë në dasma e ahengje familjare. Ai ka një zë tejet të veçantë ,e këtë ai e ka dëshmuar shumë kohë më parë njëherësh ai ka treguar se është i hapur edhe për bashkëpunime. Dëgjoni se si Yll Demaj këndon live. Evergreen…


NA ISHTE NJËHERË RITA ORA (FOTO)

Rita Ora emri që tashmë është stampuar në toplistat më të njohura botërore. Këngëtarja me origjinë shqiptare për kohë shumë të shkurtër kohore ka arritur që të jetë një super këngëtare e cila dita ditës po prek vetëm majat e suksesit. Të gjithë e mbajnë mend Rita Orën që në fillet e saja të karrierës,…


A ËSHTË KJO DASMA E VITIT (FOTO)

Po janë të dashuruar more dhe janë në ditën e tyre të madhe. Larg syve që sot janë vetëm te ata, kanë gjetur një kënd për të qëndruar pak vetëm. Turi e gjeti mundësinë, si një kavalier i vërtetë t`i thotë dy fjalë të ëmbla dhe të vërteta nusen. Kjo është përkëdhelja e parë që…


KJO NUSE E BEFASON EDONA LLALLOSHIN

Ajo është tejet e kërkuar në dasma dhe ahengje familjare, veçanërisht në Maqedoni. Por, ndër pjesëmarrjet e shumta, i kishte lënë përshtypje ajo në Kërçovë, ku nusja i merr temena. Temenaja është një veprim i njohur të cilin e bën nusja me gratë pjesëmarrëse në dasmë, në shenjë respekti, ndërkaq ky gjest Edonën e kishte…


NË KËTË MËNYRË E KA FESTUAR DITËLINDJEN TEUTA KRASNIQI (FOTO)

Dje për Teuta Krasniqin ishte një ditë shumë e veçantë, ku ajo mbushi përplot 35 vite. Arritjet në jetë dhe karrierë për të nuk janë të pakta, dhe përkundër ngritjeve dhe rënieve, ajo vazhdon të jetë shembulli më i mirë i mundshëm i një gruaje dhe një nëne shumë të kujdesshme. Për ditëlindjen e saj,…


PËR ADELINA EMININ SOT ËSHTË NJË DITË E VEÇANTË, KJO ËSHTË ARSYEJA

Këngëtarja Adelina Emini sot ka një ditë të veçantë. Ajo feston ditëlindjen dhe që nga ndërrimi i datave, ajo ka marrë urime nga familjarët, miqtë dhe simpatizuesit e saj. Edhe këtë vit, këngëtarja po feston si një femër e suksesshme në karrierën artistike dhe atë profesionale, për të cilën ka studiuar! Shumë urime për Adelinën!