Akademiku serb: Serbia nuk ka fëmijë për luftë të re, do të ishte fundi ynë

Serbia pas përjetimit të gjashtë luftërave në shekullin e 20 nuk ka më njerëz dhe fëmijë për luftën e shtatë sepse ajo luftë e re do të ishte fundi i këtij vendi, ka thënë akademiku serb Dusan Kovacevic. Ai ka shtuar se qëllimi i çdo dialogu të cilin e zhvillojnë politikanët në emër të qytetarëve…


Tre persona në gjendje të rëndë nga shpërthimi në Velipojë

Vala e shpërthimit e flaku shumë metra tej pronarin e restorantit në plazhin e Velipojës. Sipas policisë, 55-vjeçari Besnik Zenuni, është në gjendje të rëndë. Po ashtu edhe një kalimtar u godit shumë keq nga vala e shpërthimit. Dëshmitarët thonë se flaka doli nga kuzhina, ndërsa në lokal ndodheshin shumë pak persona. Tre klientë sapo…


” Pas reformës së gjykatave, në fokus do të jenë mediat ”

Lideri i fuqishëm i partisë në pushtet në Poloni, Jaroslaw Kaczynksi, mbrëmë ka shprehur përkushtim për vazhdimin e reformave “radikale” në sistemin e gjyqësisë, megjithë kundërshtimet e fuqishme nga Bashkimi Evropian dhe vetoja e presidentit të Polonisë. Mëtutje, ai theksoi se qëllimi i tij i ardhshëm është “decentralizimi” i mediave. Lideri i Partisë për Ligj…


Shtatë shenjat paralajmëruese që tregojnë se po e teproni me kripën

Trupi i njeriut ka nevojë për çdo vitaminë, element kimik, mineral etj në mënyrë që të kryejë të gjitha proceset metabolike! Kripa ndihmon në mbajtjen e nivelit të lëngjeve të trupit në normë, që muskujt të funksionojnë siç duhet. Nëse trupi i njeriut nuk ka natrium mjaftueshëm, presioni i gjakut mund të ulet me shpejtë…


Mbështillni tavolinën e hekurosjes me letër alumini sepse…

Një ndër punët më të vështira për një amvisë është hekurosja e rrobave. Ky proces do një përkujdesje të veçantë, pasi rrobat janë të materialeve të ndryshme. Amvisat duhet të tregohen gjithashtu vigjilente, për të mos i djegur ato. Vendi më i mirë për t’i hekurosur rrobat është pa dyshim tavolina e hekurosjes. Është një…


Luana Vjollca pa emision, por nuk mbetet pa punë (Foto)

Luana Vjollca është padyshim një nga moderatoret më të mira por jo veç kaq, pasi ajo shquhet për linjat bombastike dhe fytyrën perfekte. Kush tha që Luana Vjollca ka mbetur pa punë? Edhe sikur t’i ikin aktorët edhe sikur t’i mbyllin emisionin “Pa limit”, madje edhe sikur ta largojnë nga Top Channel, ky me siguri…


Është zyrtare! Këta meshkuj kanë fytyrën më të bukur në botë (Foto)

George Clooney është 56 vjeç, por ka fytyrën më të bukur në botë. Idhulli i gjinisë femërore, edhe nga kërkimet shkencore është konfirmuar zyrtarisht si mashkulli me fytyrën më të bukur në botë. Karakteristikat e George Clooney-t, janë 91.86 për qind të sakta në Raportin e Bukurisë Phi, i cili për mijëra vjet mendohej se…


19 transformimet e pabesueshme të aktorëve në filma (Foto)

Asnjë teknologji dixhitale nuk mund të krahasohet me aftësitë e një artisti të talentuar të kozmetikës, i cili di si të krijojë një bretkocë nga një princ dhe anasjelltas. Kjo është fuqia e grimerëve, të cilët transformojnë në krejt një tjetër pamje aktorët në filmat e tyre. Ky është rasti i aktorëve të njohur si:…


Thonj të bukur dhe të shëndetshëm me ‘Shellac’

Thonjtë me këtë tretësirë, jo vetëm se duken më bukur në krahasim me thonjtë me xhel apo akril, por në të njëjtën kohë përmirësojnë strukturën e tyre. Amire Gashi Estete e thonjve Qendra estetike-kozmetike “estethica” 044/049 344-284, 038/733-407 www.estethica-ks.com facebook.com/estethica.prishtine ‘Shellac’ është i paraparë të qëndrojë deri në 14 ditë në thonj natyral dhe nuk…


Kadrije Canolli, në ritmin e modës

Mrekullohet me karakteret njerëzore siç janë përzemërsia dhe zemërgjerësia, si dhe me njerëzit të cilët vendimet e veta njerëzore i marrin me zemër, e jo në bazë të kalkulimeve apo interesave. Ne, në një pasdite, e ndamë nga aktivitetet për t’ia bërë disa pyetje. Ja se ç’farë na thotë ajo… Je një modele dhe ke…